INNOVATUR – Plánované aktivity

Následující aktivity jsou plánovány v průběhu projektu:

Mezinárodní projektová setkání (TPMs) v průběhu projektu budou prováděna buď online, nebo s fyzickou mobilitou během realizace projektu.

Účelem mezinárodního projektového setkání je shromáždit klíčové osoby z každé partnerské univerzity před každou plánovanou aktivitou vzájemného učení, aby diskutovali a dohodli se na různých relevantních aspektech projektu, včetně intelektuálních výstupů.

Mezinárodní projektová setkání (TPMs) slouží jako spolupracující jádro iniciativy INNOVATUR, při kterém se setkávají klíčoví zástupci obou partnerských univerzit, aby se dohodli na cílech projektu, intelektuálních výstupech a aktivitách vzájemného učení. Tyto schůzky, konané buď online nebo osobně, umožňují hloubkové diskuse o směřování projektu a zajišťují soudržný přístup napříč oběma institucemi. Zahajovací schůzka, která proběhla online v září 2022, položila základy tím, že přezkoumala cíle projektu, definovala role akademického personálu a stanovila jasné očekávání pro příspěvky. Důraz byl kladen na podporu zapojení vysokoškolského vzdělávání a vnějších zainteresovaných stran. Schůzky také dohodly formát a orientaci výstupů projektu, aby vyhovovaly potřebám bakalářských studentů a širší akademické komunitě. S kombinací online diskusí prostřednictvím Microsoft Teams a předpokládaných osobních schůzek v Praze zajišťují TPM, že projekt zůstává na správné cestě, spolupracuje a je v souladu s jeho posláním podporovat vzdělávání v oblasti udržitelného a chytrého cestovního ruchu.

Čtyři aktivity vzájemného učení (PLAs) budou prováděny mezi akademickým personálem Vysoké školy ekonomické v Praze (PUEB) a Univerzity jihovýchodního Norska (USN) zaměřené na vytváření vzdělávacího obsahu, příručky pro proaktivní zapojení vysokoškolských institucí s vnějšími zainteresovanými stranami směrem k výzvám udržitelného a chytrého cestovního ruchu a na inovativní výukové metody orientované na udržitelný a chytrý cestovní ruch.

Aktivity vzájemného učení tvoří páteř projektu INNOVATUR, podporují dynamickou výměnu znalostí a osvědčených postupů mezi Vysokou školou ekonomickou v Praze (PUEB) a Univerzitou jihovýchodního Norska (USN). Tyto spolupracující sezení mají za cíl vylepšit výukové metodiky, obohatit vzdělávací obsah a překlenout propast mezi akademií a průmyslem cestovního ruchu. Sjednocením různých akademických perspektiv a využitím sdílených zdrojů nejenže zvýší kvalitu vzdělávání v oblasti udržitelného a chytrého cestovního ruchu, ale také vytvoří komunitu vzdělavatelů věnovaných řešení reálných problémů a propagaci etických hodnot v sektoru.

Dvě multiplikační akce jsou plánovány na konec projektu, jedna bude hostit PUEB a druhá USN. Tyto akce jsou klíčovými komponenty projektu INNOVATUR, navržené k šíření jeho intelektuálních výstupů širšímu publiku zahrnujícímu akademii a sektor cestovního ruchu. Tyto akce nejenže představí úspěchy projektu v oblasti udržitelného a chytrého cestovního ruchu, ale také podpoří spolupráci tím, že přivedou akademický personál z různých univerzit a zástupce občanských sdružení, podniků, nevládních organizací a obcí. Hlavním cílem je shromáždit různou zpětnou vazbu, upravit výstupy projektu a položit základy pro budoucí spolupracující iniciativy. Tím, že usnadní výměnu znalostí a propagují etické hodnoty v cestovním ruchu, slouží tyto akce jako centrum pro inovaci, spolupráci a budoucí finanční příležitosti v oblasti udržitelného cestovního ruchu.”